2015

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT AIESEC nie jest nowym przedsięwzięciem. Pozarządowa organizacja non-for-profit, jedna z największych międzyanrodowych organizacji studenckich istnieje już od roku 1948, a w Polsce od 1971, czyli jest w wieku rodziców pierwszoklasistów. W pewnym sensie nawiązuje do średniowiecznej idei zarządzania instutucją nauczającą, ponieważ prowadzona jest przez studentów zainteresowanych udziałem w zarządzaniu instytucjami, kapitałem ludzkim. Ale także przywództwem!

Każdy student bierze udział w "Programie rozwoju", wyjeżdża na praktyki zagraniczne. Może zdobyć doświadczenie aż w stu dwudziestu czterech krajach świata. Bardzo ważny w AIESEC jest wolontariat. Oprócz praktyk edukacyjnych, jakich jesteśmy świadkami i współuczestnikami, AIESEC organizuje także praktyki biznesowe i techniczne.

AIESEC Polska ma swe siedziby w osiemnastu miastach i ponad pięćdziesięciu uczelniach.

Od 21 września 2015 roku I Liceum gościło studentów z krajów egzotycznych dla nas kulturowo. Nasi szanowni goście to:

Yigit Gulergun z Turcji, Leslie Leyva z Meksyku

oraz Jirachaya Suwanpramot z Tajlandii.

Dziękujemy Rodzinom tych uczniów, którzy przyjęli naszych gości pod swój dach. Wyrazy szacunku dla poświęcenia, okazywanej gościnności.