WYCHOWANIE

KWESTA NA CMENATRZU PRZY ULICY CHOPINA

Stowarzyszenie Opieki nad Sokołowskimi Cmentarzami "Memoria" do roku 2013 działało jako Komitet "Memoria". Prezesem Stowarzyszenia jest Hanna Lecyk, Dyrektor Biblioteki Miejskiej. Wiceprezesami: Kierownik Bogumiła Korbuszewska i znany wszystkim w Sokołowie historyk Jacek Odziemczyk. Działania I Liceum - kwesta na cmentarzu przy ulicy Chopina - prowadzone są we współpracy z Biblioteką Miejską oraz Konkatedrą. W kwestę zaangażowane są prawie wszystkie szkoły sokołowskie, w tym od wielu lat I Liceum. Zasłużonym koordynatorem jest Jan Niemirka.

W bieżącym roku podziękowania kierowane są w stronę czternaściorga uczennic, uczniów I Liceum, a także ich Rodziców. Osoby poświęcające czas, energię, bardzo zmotywowane i świetnie wypełniające swe zadanie to:

Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Gabriela Burzyńska, Kacper Chomka, Julia Gałecka, Paulina Gryz, Gabriela Kalinowska, Patryk Kisieliński, Paulina Leoniec, Dominik Mitura, Ewa Sawicka, Piotr Wyszomierski, Kamila Wójcik. Podziękowania także dla Dominiki Kondraciuk i Jakuba Maksymiaka.

Podziękowania za kwestowanie dla anglistki I Liceum Anny Burzyńskiej.

Zebraliśmy dużo pieniędzy. Sokołowianie są bardzo hojni, między innymi spotykani absolwenci i nauczyciele I Liceum. Zachęcamy innych do działań w następnym roku.

Anna Kuryłek