PO LEKCJACH

Angelika Marczuk z klasy I B (2009-2010)

 

Moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się tak naprawdę całkiem niedawno. Jednak już w drugiej klasie szkoły podstawowej, kiedy przygotowywałam się do komunii, zrozumiałam, że potrafię śpiewać. Zaczynałam od psalmów w kościele. Później miałam sporą przerwę, która trwała ładnych parę lat.

W gimnazjum długo nie mogłam się zdecydować co chcę robić. Dlatego dopiero w trzeciej klasie zdobyłam się na odwagę i postanowiłam, że będę śpiewać w Gminnym Ośrodku Kultury w Sterdyni. Dopiero tam tak naprawdę poznałam śpiewanie od drugiej strony, zaczęłam mieć większy kontakt ze sceną. Obecnie również tam uczęszczam i staram się, jak to tylko możliwe brać udział w różnych spotkaniach i konkursach, na przykład Muzycznych Spotkaniach z Poezją Skarabeusz i Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Śpiewajmy Panu.

Na razie nie mają one jakiegoś większego zasięgu, ale może kiedyś… Oprócz tego biorę udział
w różnych uroczystościach w GOK-u w Sterdyni.

Muzyka jest dla mnie bardzo ważna, dlatego oprócz tego, że śpiewam, również często jej słucham. Właściwie nie rozstaję się z odtwarzaczem MP4. Interesuję się różnymi gatunkami. Jednak ostatnio najbardziej przypadły mi do gustu rock i poezja śpiewana. Słucham sporo muzyki polskiej, na przykład: Hey, Dżemu, Agnieszki Chrzanowskiej, Edyty Geppert, Gabi Kulki.

Od niedawna zaczęłam również pisać teksty piosenek. Na razie mam ich niewiele, ale jeden z nich już ujrzał światło dzienne. Postanowiłam go zaprezentować na Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.

Bardzo lubię to, co robię i mam nadzieję, że z tym związana będzie moja przyszłość.

                                                                                                        Angelika Marczuk, klasa I B

BIP RSS
 
CMS Toruń