PO LEKCJACH

Daria Prętczyńska z klasy I A (2010-2011)

.

 

Sztuka, malarstwo od zawsze były dla mnie ważne, bo miałam z nimi do czynienia odkąd skończyłam cztery lata. Wtedy po raz pierwszy poszłam na zajęcia plastyczne do ośrodka kultury. I zostałam tam na dłużej. Przez dziesięć lat, w każdy czwartek, uczyłam się, jak na kartce papieru można wyrazić siebie, swoją osobowość. Rozwijanie moich umiejętności dawało mi ogromną satysfakcję.

Do dzisiaj bardzo lubię rysować; jednak, z lenistwa, częściej sięgam po ołówek, niż po farby. Praca z nim pochłania mniej czasu, którego jak na złość, im jestem starsza, tym mam mniej. A przecież muszę wygospodarować go jeszcze trochę na szereg moich innych pasji: języki obce, teatr, taniec, muzyka.

Czasem daję się namówić koleżankom i rysuję ich portrety. Lubię też przelewać na papier wizerunki znanych osób, bo bardzo cieszy mnie, kiedy ktoś zauważy, kogo narysowałam - to sprawia mi wiele radości.

Malarstwo zawsze pozostanie blisko mojego serca - jest moją pierwszą i wspaniałą pasją, która pomaga oderwać się od często szarej rzeczywistości. Nie wiążę z nim mojej przyszłości, ale wiem, że kreatywność i bujna wyobraźnia z nim związana przydadzą mi się kiedyś w życiu.

                                                                                        Daria Prętczyńska

 

BIP RSS
 
CMS Toruń