2021-02-17 NAUKA ON-LINE

NAUKA EFEKTYWNA

5 lutego 2021 roku o godzinie 14:30 w klasie 2Cg odbyło się na platformie Microsoft Teams spotkanie dotyczące metod efektywnej nauki. Zostało przeprowadzone przez absolwenta naszej szkoły - Piotra Kacprzyka, studenta Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem spotkania było przedstawienie sposobów na długotrwałą i efektywną naukę. Prowadzący zaprezentował różnorodne informacje dotyczące uczenia się. Zapoznał nas z pracą naszego mózgu oraz procesem zapamiętywania. Zwrócił uwagę, jak często każdy z nas uczy się bez rezultatów oraz jak łatwo nasze myśli skupiają się, na czymś innym.

Absolwent przedstawił nam wiele metod skutecznego przyswajania wiedzy oraz możliwości dotyczących odcięcia się od social mediów, co w obecnych czasach jest bardzo przydatne. Polecił również aplikacje, z których możemy korzystać za darmo lub za niewielką opłatą. Przedstawił ciekawe sposoby, które mogą być nawet formą rozrywki podczas przyswajania wiedzy między innymi: układanie wierszy lub rymowanek z danego materiału. Na koniec pokazał nam mity dotyczące skutecznych sposobów uczenia się krążące po internecie, ale również zwrócił naszą uwagę na fakty.
Główny wniosek wyniesiony ze spotkania to systematyczność naszej pracy. Ważne jest również, aby odkładać telefon, wyłączać go oraz nie odpisywać w między czasie, gdyż wpływa to na rozproszenie. Godne uwagi są także przerwy w nauce, które przyczyniają się do lepszej pracy mózgu. Ustalono, iż człowiek bardzo szybko może przyzwyczaić się do systematyczności oraz wprowadzić naukę do swojej rutyny.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie i poświęcony czas. Życzymy wielu sukcesów.

Paulina Mikołajczyk