PO LEKCJACH

Paulina Kruk z klasy I A (2009-2010)

 
Na pierwsze zajęcia plastyczne do SOK-u poszłam, kiedy skończyłam 6 lat. Zaczęło się jak wszystko, od zabawy, śmiechu, sposobu zużycia nadmiaru energii (której mi zresztą nigdy nie brakowało), czy pobawienia się z moimi rówieśnikami.
 
To było jedenaście lat temu.
 
Dzisiaj tzw. plastyka jest dla mnie czymś więcej. Jest bardziej różnorodna, dzieli się na malarstwo, rysunek, grafikę, dając mi całą paletę środków, którymi, owszem, nadal się bawię, ale także z ich pomocą wyrażam swoje myśli, opinie, poglądy. To sposób, by wyrzucić z siebie wszystko, co mnie boli, smuci i złości, ale także podzielić się ze światem tym, co mnie cieszy i co jest dla mnie ważne.
 
Ciągle uczę się malować i rysować na zajęciach kółka plastycznego w SOK-u, od tylu lat z tą samą panią Joanną Błońską, nazywaną przez nas panią Anią. Prawie wszystko co umiem, nauczyłam się od niej, gdyby nie moja pani instruktor, nic by się nie udało. Zaraziła mnie pasją, miłością, a także nauczyła techniki i... cierpliwości do pracy :) Rozwija się to we mnie i trwa również dzisiaj, pomagając mi także w codziennym życiu.
 
Myślę, że dobrze jest mieć taką pasję, obojętnie co by to nie było: „plastyka”, taniec czy nawet zbieranie znaczków – wszystko, czemu uczymy się poświęcać dobrowolnie czas, pracować nad tym z miłością i radością, rozwija nas jako ludzi i ubogaca nasze charaktery.
 
                                                                                                                                                  Paulina Kruk, klasa I A
BIP RSS
 
CMS Toruń