PO LEKCJACH

Ratownik HSR (2012-2013)

 

 

Zakochaj się… w harcerstwie!

 

To nie jest obciach! Naprawdę! To, że masz stereotyp na temat harcerstwa, cóż. Każdy jakiś ma. Ale pora się to zmienić! Harcerstwo to nie jest bieganie od domu do domu z ciasteczkami, to coś więcej, dużo więcej. To przyjaźń. Fantastyczni ludzie, dzięki którym wiesz, ile znaczy wypowiedziane słowo. Pasja, chęć niesienia pomocy bliźniemu. Harcerstwo nadało sens mojemu życiu! Nie wierzysz? Masz do tego prawo.

Słyszałeś o HSR? Też nic mi to nie mówiło, nie przejmuj się. Teraz jestem jego aniołkiem. Twoim też. Zastanawiasz się dlaczego? HSR to Harcerska Szkoła Ratownictwa. To ona nauczyła mnie, że każdy będzie potrzebował kiedyś pomocy. Uwierz mi, pogotowie nie zawsze przyjedzie na czas. Nas- Ratowników ZHP jest ponad trzy tysiące w całym kraju. Chodzimy do publicznych szkół, na dyskoteki, do kina. I choć tego nie widać, cały czas mamy przy sobie rękawiczki (taki ratowniczy standard). Nasze prawo mówi: harcerz sumiennie wypełnia swoje obowiązki. Pomoc bliźniemu - to nasz cel.

HSR odmienia życie; nie tylko ratowników, ale i twoje. Daje ci szanse na przeżycie. Choć teraz uśmiechasz się pod nosem, poczekaj do pierwszej gołoledzi i złamanej ręki. Pomożemy ci!

Harcerstwo to nie tylko HSR! To miłość. Wielka, niekończąca się miłość i znajomości na lata. Łzy radości i bólu ocierane przez przyjaciół. Godziny spędzone przy ognisku, których nie da się zapomnieć. To atmosfera, dzięki której czujesz się jak w domu. W harcerstwie każdy jest sobie bratem, każdy jest równy; bez względu na wiek, płeć czy rasę. Widziałeś kiedyś ludzi w koszulkach z napisem: „Free Hugs”? To harcerze. Przytulamy - tak po prostu, z braterskiej miłości. Możesz nas spotkać wszędzie - zaczynając od metra, na maratonie warszawskim kończąc. Jesteśmy tam gdzie nas potrzebują. W każdym zakątku świata. To jest piękne. Działamy ponad

wszystkimi podziałami. Zawsze razem, zawsze z miłością!

I mocno złap za rękę mnie i tak jak ja, zakochaj się… w harcerstwie!”

Ratownik HSR z I Liceum

BIP RSS
 
CMS Toruń