PO LEKCJACH

Rok szkolny 2009-2010

PROWOKACJA to nazwa zespołu muzycznego działającego w I LO.

Zespół powstał w styczniu 2009 z inicjatywy p. Pawła Woźniaka – nauczyciela j. angielskiego, byłego członka zespołów BANDA PSEUDOPOETÓW, WOOLMARK, RADEK BLUES BAND.

Pierwszymi członkami i głównym motorem zespołu są:
- Mateusz Rudaś (gitara),
- Adam Karakula (gitara),
- Bartek Rosochacki (voc.git ),
- Monika Gawrońska (voc.),
- Jowita Wróblewska (gitara,voc.),
- Adrianna Antoszuk (gitara),
- Magda Sobolewska (voc),
- Daniel Kunicki (gitara),
- Eliza Jakubowska (voc) i inni sympatycy.

Nasze inspiracje muzyczne to rock, blues, pop, funk.

W roku ubiegłym zespół występował na licznych imprezach szkolnych i pozaszkolnych. W bieżącym roku szkolnym wystąpił na EPICENTRUM w SOK, Zlocie Harcerskim Hufca ZHP Sokołów Podl. oraz na Konkursie Poezji ZADUSZKI POETYCKIE w Siedlcach, gdzie zajął 3 miejsce. Bartek dał czadu, a i muzyka była dość ostra - jak na konkurs poezji.

Ostatnio zespół wzbogacił się o perkusję i dwie nowe osoby:
- Michał Tenderenda (perkusja)
- i Maciej Filiks (voc, git, harmonijka).

Konkurs na nazwę zespołu wygrał Rafał Jarmoliński. Nazwa nie została wybrana przez członków jednomyślnie, jednak jest ponadczasowa oraz nawiązuje klimatem do istniejącej już kilka lat grupy teatralnej PRETEKSTY. Ludzie przychodzą i odchodzą, a nazwa zostanie…
Poza tym zespół aranżuje, przerabia, zmienia znane i mniej znane przeboje i melodie często w sposób prowokacyjny.
Obecny skład „kręci się” wokół bluesa: głównie DŻEM, ale w planach są: NALEPA,TSA, IRA i inne. Żeńska część zespołu, to polski ROCK - dawny i najnowszy oraz hity anglojęzyczne w tym klimacie.

Wszystkich grających i śpiewających serdecznie zapraszamy do współpracy!
W planach mamy założenie swojego blogu z muzyką mp3, filmami muzycznymi, koncertami, zdjęciami z imprez oraz konkursem plastycznym na logo zespołu!

21. kwietna 2010 na Konkursie Poezji Śpiewanej w Siedlcach zespół zdobył wyróżnienie. Wyższych nagród nie przyznano, dlatego uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy.

W dniu zakończenia nauki uczniów klas trzecich Prowokacja pożegnała się z trzema osobami: Adamem Karakulą, Danielem Kunickim oraz Bartkiem Rosochackim. Za to do zespołu dołączył Mariusz Wasilewski (klawisze).

Aktualnie grupa przygotowuje się do trzech występów:
- 9 czerwca graliśmy w SOK-u,
- 25 czerwca usłyszeliście nas na zakończeniu roku szkolnego 2009/2010 w naszym LO,
- 27 czerwca wystąpiliśmy na festynie w Bielanach,

We wrześniu 2010 do zespołu dołączyli nowi członkowie:

Adam Tokarski, Kacper Krusiewicz, Paulina Szybka, Paulina Pogorzelska i Agnieszka Kalicka.
Zespół występował na wielu imprezach szkolnych i pozaszkolnych, m.in.:

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego,
Dzień Edukacji Narodowej,
Zlot harcerski, który odbył się w Gimnazjum Nr 2 w Sokołowie Podlaskim,
Konkurs Poezji Spiewanej w Siedlcach,
Koncert charytatywny „Pomóżmy Krzyśkowi”,
Jasełka w parafii pw. św. Jana Bosco,
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.