styczeń 2020

PROJEKT "MATFIZCHEM"

16 stycznia 2020 roku uczniowie klas matematycznych I Liceum Ogólnokształcącego brali udział w zajęciach na wydziale fizyki Politechniki Warszawskiej. Była to prezentacja praw fizyki w praktyce i nie tylko, którą poprowadził mgr inż. Leszek Pawlicki. Uczniowie mieli okazję wykonać wiele ciekawych doświadczeń fizycznych.

Następnie część uczniów uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pod okiem naukowców z Politechniki Warszawskiej, które zakończyły cykl spotkań w ramach projektu wspófinansowanego ze środków Unii Europejskiej ,,MatFizChem''. Klasa 1Ap uczestniczyła natomiast w zajęciach praktycznych w szkole holografii, które poprowadzili dr inż. Artur Sobczyk i dr inż. Karol Kakarenko. Uczniowie tworzyli hologramy wybranych przez siebie przedmiotów, naświetlając zarówno zwykłe klisze fotograficzne jaki i specjalne, bardzo czułe na światło płytki. Zajęcia były dla uczniów bardzo interesujące, toteż   aktywnie w nich uczestniczyli.

Julia Kur, Aleksander Szybka, Patryk Soszyński