WSPÓŁPRACA

umowa partnerska

Od 18 do 20 maja 2015 w naszej szkole przebywali goście z Niemiec - dyrektorzy szkoły KGS Neustadt -  Hedwig Dowerk i Tobias  Hunfeld. We wtorek podpisano uroczyście umowę o współpracy między I Liceum i Kooperative Gesamtschule Neustadt am Rübenberge. Umowa partnerska została podpisana podczas uroczystości przygotowanej na tę okazję przez nauczycieli: Ewę Artych, Monikę Jeżowską i Wiesławę Witkowską.  Nasi uczniowie przedstawili gościom efekty nauki j. niemieckiego, poprzez wykonanie piosenek, recytację wiersza, inscenizację bajki oraz tańce niemieckie. Obydwaj panowie byli zachwyceni umiejętnościami językowymi młodzieży naszej szkoły.

Dyrektorzy obydwu szkół spotkali się również  ze Starostą Powiatu Sokołowskiego w celu omówienia warunków zawartej umowy partnerskiej.

Celem polsko - niemieckiej współpracy jest nie tylko zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych, lecz także przełamywanie stereotypów dotyczących mieszkańców Polski i Niemiec. Mamy nadzieję, że wspólne spotkania będą wspaniałą przygodą i umożliwią młodzieży poznanie naszych zachodnich sąsiadów, ich kraju, kultury i zwyczajów. Oficjalnie umowę podpisano 19. 05. 2015, ale wstępnie rozmawiano o tym już rok wcześniej, kiedy to młodzież I LO pierwszy raz odwiedziła szkołę KGS Neustadt. Już wtedy Dyrektor Marcin Celiński uzgadniał warunki tej umowy. W przyszłym roku w czerwcu młodzież niemiecka pierwszy raz przyjedzie do nas z wizytą.

nauczyciele języka niemieckiego