PO LEKCJACH

Katarzyna Maciejewska z klasy II D (2011-2012)

 

Pasja zwana fotografią

Z drugoklasistką, fotografką naszego liceum, Katarzyną Maciejewską z klasy II D, rozmawia Martyna Rusak z klasy I C


M.R. Jak zaczęła  się Twoja przygoda z fotografią?


K.M. Nie miała swojego początku nigdy... Czułam, że po prostu się z tym urodziłam; fotografowanie jest we mnie. Od dziecka uwielbiam robić zdjęcia.


M.R. Dlaczego akurat fotografia?
 

K.M. Kiedy 80 lat temu zapytano jednego z  prekursorów fotografii dokumentalnej (prawdziwej, ulicznej), dlaczego fotografuje, odpowiedział prostym zdaniem: po to, żeby zobaczyć jak wygląda świat sfotografowany. W tym mądrym, głębokim zdaniu zawarta jest dość niezwykła myśl, a mianowicie taka, że fotografia tak naprawdę nie odzwierciedla rzeczywistości, że raczej ją kreuje. Dzisiaj nie tyle nas podnieca to, co jest przedmiotem samego zdjęcia, ile to jak inaczej potrafimy pokazać i o tym opowiedzieć.
 

M.R. Co najczęściej fotografujesz?
 

K.M. Nie mam określonego typu/stylu zdjęcia, choć przez pewien czas głównie była to fotografia makro (rodzaj fotografii, w której fotografowany obiekt zostaje odwzorowany w  naturalnych rozmiarach), natomiast teraz przede wszystkim są to sesje zdjęciowe z ludźmi.
 

M.R. Skąd lub od kogo czerpiesz inspirację/pomysł na zdjęcie?
 

K.M. Pomysł sam rodzi się w głowie. Biorę wtedy aparat i staram się to zrealizować.
 

M.R. Czy swoją przyszłość wiążesz z fotografią?
 

K.M. Fotografia jest czymś, co kocham. Na pewno chciałabym ppwiązać z nią swoją przyszłość. Zastanawiam się nad studiami fotograficznymi, ale zobaczymy jak to się skończy. Kto wie, może w przyszłości mogłabym utrzymywać się z mojej pasji? Marzę o tym.
 

M.R Masz na swoim koncie jakieś sukcesy?
 

K.M. Chyba na razie nie ma się jeszcze czym chwalić. Aktualnie biorę udział w konkursie organizowanym przez www.finelife.pl Składa się on z 7 części tematycznych. Teraz właśnie kończy się druga a w pierwszej miałam wyróżnienie.
http://www.finelife.pl/#/sections/7lives_of_finelife/articles/article_7lives_of_finelife_dead_souls_zakonczenie/?p=1
 

M.R. Kto jest Twoim ulubionym fotografem?
 

K.M.  Nie mam jednego faworyta, ale Ci, których najbardziej cienię, to: Erwin Olaf, Duet Mert Alas, Marcus Piggott, Patrick Demarchelier.
 

M.R Dziękuję Ci bardzo za wywiad. Mam nadzieję, że Twoje marzenia się spełnią. Życzę szczęścia i powodzenia ;) 

BIP RSS
 
CMS Toruń